METAL - PLAST ŚLIWICE SŁAWOMIR FREJ | Topolowa 79, 55-093 Śliwice | tel: 663 374 529

Usługi spawalnicze

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą oferowanych przez nas usług spawalniczych. Wszystkie usługi realizujemy z wykorzystaniem najnowszych technologii i urządzeń spawalniczych oraz z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów.
Metal–Plast oferuje Państwu następujące usługi:

SPAWANIE PRECYZYJNE

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg usług związanych z precyzyjnym spawaniem najróżniejszych, również bardzo drobnych, elementów ze stali. W celu zachowania maksymalnej precyzji i najwyższej dokładności, spawanie realizujemy przy użyciu profesjonalnego sprzętu, zapewniającego wykonanie mocnych i trwałych połączeń.

SPAWANIE METODAMI TIG, MIG/MAG, MMA

Usługi spawalnicze wykonujemy przy użyciu różnorodnych metod – MIG/MAG, TIG oraz MMA – w zależności od oczekiwań oraz wymagań Klientów, a także rodzaju elementów poddawanych spawaniu. Zastosowanie każdej z metod gwarantuje wysoką jakość i trwałość wytwarzanych spawów oraz łączonych elementów.

Spawanie metodą TIG

Spawanie metodą TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Technikę tę najczęściej stosuje się do spawania stali nierdzewnej oraz stali wysokostopowych, a także do spawania aluminium, miedzi i jej stopów. Metoda TIG idealnie nadaje się do spawania cienkich blach oraz rur.

Zalety spawania metodą TIG:
wysoka jakość i czystość spoin, umożliwia łączenie różnych materiałów o różnorodnej grubości  również bardzo cienkich), możliwość zautomatyzowania procesu, brak żużlu, możliwość spawania we wszystkich pozycjach.

Spawanie metodą MIG/MAG

Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły, który jest stapiany przez łuk elektryczny. W ten sposób tworzona jest spoina. Podczas całego procesu wykorzystuje się gaz ochronny – obojętny (metoda MIG) lub aktywny (metoda MAG). Tymi metodami można spawać wiele materiałów, wystarczy jedynie do spawania dobrać odpowiedni drut elektrodowy. Technika MAG znajduje zastosowanie przede wszystkim w łączeniu stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, z kolei metoda MIG służy do spawania aluminium, magnezu, miedzi i innych metali nieżelaznych i ich stopów.

Zalety spawania metodą MIG/MAG:
bardzo dobra jakość spawanych złączy, możliwość łączenia różnorodnych materiałów o różnej grubości, możliwość automatyzacji procesu spawania, jest najszybszą ze wszystkich metod spawania, możliwość zastosowania we wszystkich pozycjach, wysoka wydajność spawania.

Spawanie metodą MMA

Spawanie metodą MMA, czyli spawanie elektrodą otuloną jest jedną z najstarszych i najczęściej stosowanych metod spawania łukowego. Spawanie metodą MMA polega na łączeniu elementów przy użyciu metalowej elektrody, która stapiając się w łuku elektrycznym, tworzy razem z nadtopionym metalem spawanym spoinę. Elektrodą jest metalowy pręt o określonej średnicy i długości, pokryty sprasowaną masą o specjalnych właściwościach, zwaną otuliną. Elektroda jest jednocześnie źródłem gazu osłonowego. Spawanie MMA to jedna z najbardziej uniwersalnych metod. Można ją stosować praktycznie w każdych warunkach bez względu na gatunek spawanej stali, specyfikę konstrukcji czy proporcję spawania.

Technika MMA jest wykorzystywana do łączenia konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym oraz w większości branż produkcyjnych, do spawania rurociągów, w pracach instalacyjnych na budowach, a także podczas spawania w warunkach polowych i na wysokościach.

Zalety spawania elektrodą otulinową:
możliwość spawania różnych rodzajów i gatunków metali oraz stopów: stale niestopowe i stopowe, żeliwa, nikiel, miedź i jej stopy, spawanie cienkich elementów oraz tych całkiem grubych, możliwość spawania w każdej pozycji, w warunkach polowych, na wysokościach, a nawet pod wodą, wysoka jakość spoin o dobrych właściwościach mechanicznych, niskie koszty urządzenia i jego eksploatacji.

SPAWANIE WSZELKIEGO RODZAJU ELEMENTÓW ZE STALI (KWASOODPORNEJ, NIERDZEWNEJ, STALI WĘGLOWEJ) ORAZ ALUMINIUM

Oferujemy spawanie wszelkiego rodzaju elementów ze stali (kwasoodpornej, nierdzewnej, ęglowej) i aluminium z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu. Spawanie odbywa się przy wykorzystaniu różnych metod, które dobieramy odpowiednio do konkretnego typu zlecenia oraz indywidualnych życzeń Klientów. Oferujemy spawanie różnego rodzaju elementów, realizując nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Troszczymy się jednocześnie o najwyższą jakość oraz trwałość wykonywanych spoin.

SPAWANIE TWORZYW SZTUCZNYCH

Specjalizujemy się również w spawaniu wszelkich elementów z tworzyw sztucznych. Spawanie tworzyw sztucznych to proces łączenia „na gorąco” elementów z tworzyw termoplastycznych w strumieniu gorącego gazu (gazowego nośnika ciepła) z zastosowaniem prętów spawalniczych, które spełniają rolę spoiwa. Dzięki temu uzyskuje się trwałe połączenie poszczególnych płaszczyzn, bez naruszenia ich właściwości. Zajmujemy się między innymi profesjonalnym spawaniem plastikowych części samochodowych, motocyklowych oraz plastikowych rzeczy i urządzeń codziennego użytku oraz wielu innych. Do spawania tworzyw sztucznych korzystamy ze sprzętu najnowszej technologii, dzięki czemu wykonywane przez nas łączenia tworzone są z najwyższą precyzją i wytrzymują długie lata.

SPAWANIE KONSTRUKCJI

W ofercie Metal-Plast znajdą Państwo również kompleksowe spawanie różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Specjalizujemy się w spawaniu elementów konstrukcyjnych, tworząc lekkie oraz wytrzymałe konstrukcje ze stali, takie jak na przykład regały, transportery rolkowe, taśmowe, łańcuchowe, elementy maszyn i inne. Spawanie elementów stalowych możemy wykonać zarówno w siedzibie naszej firmy, jak i w dowolnym, wskazanym przez Państwa miejscu. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby każdy szczegół był wykonany z dokładnością. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu i specjalistycznemu sprzętowi zrealizujemy każde, nawet najbardziej nietypowe zlecenie spawania konstrukcji oraz elementów konstrukcyjnych.